Učešće ETF na najstarijoj konferenciji ETRAN

U periodu od 5. do 8. juna 2023. godine, na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Istočnom Sarajevu (Bosna i Hercegovina), održala se 67. nacionalna konferencija ETRAN i 10. internacionalna konferencija IcETRAN. Tako se konferencija posle 35 godina vratila ponovo u Sarajevo. Podršku ovogodišnjoj konferenciji dali su IEEE Serbia and Montenegro Section i IEEE Bosnia and Herzegovina Section. Aktivni učesnik konferencija svake godine je i naš Elektrotehnički fakultet u Beogradu.

Ovogodišnje konferencije ETRAN i IcETRAN pokazale su povećano interesovanje mladih istraživača, koji su u direktnom kontaktu razmenili iskustva i prodiskutovali o rezultatima i najnovijim istraživačkim dostignućima na polju elektrotehnike i računarstva.

Nagrade za najbolje radove mladih autora u čak osam sekcija dobili su studenti master akademskih studija i doktorskih akademskih studija Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu:

• Najbolji rad mladog autora konferencije „IcETRAN“, sekcija Antene i prostiranje:

Branislav Ninković, Miodrag Tasić – „Application of Point-in-Domain Algorithms in Near Field Calculations for Geometries with Bilinear Surface Patches

• Najbolji rad mladog autora konferencije „IcETRAN“, sekcija Automatika:

Natalija Đorđević, Nenad Džamić, Željko Đurović – „Surface Crack Detection Using Image Processing and Support Vector Machine

• Najbolji rad mladog autora konferencije „IcETRAN“, sekcija Biomedicinska tehnika:

Tanja Boljanić, Jovana Malešević, Sanja Vujnović, Milica Janković – „Comparison of Time Domain Methods for Alignment of RR Signals Acquired by Different Sensor Systems

• Najbolji rad mladog autora konferencije „IcETRAN“, sekcija Električna kola, električni sistemi i obrada signala:

Filip Nešković, Nikola Basta, Milka Potrebić Ivaniš – „ADALM-PLUTO Software Defined Radio as a Tool for S-Parameter Estimation: A Comparative Study of Various System Identification Procedures

• Najbolji rad mladog autora konferencije „IcETRAN“, sekcija Robotika:

Emilija Stanković, Jelena Kljajić, Jovan Šumarac, Marija Radmilović – „Human Motion Behavior Evaluation: The Possibility of Improving Human-Robot Collaboration

• Najbolji rad mladog autora konferencije „IcETRAN“, sekcija Telekomunikacije:

Branislava Živković, Zoran Čiča – „Network Traffic Capturing in Open-Source 5G Core Network Platform

• Najbolji rad mladog autora konferencije „ETRAN“, sekcija Akustika:

Marija Ratković, Matija Marijan, Tatjana Miljković, Miloš Bjelić – „Metoda za segmentaciju muzičkog signala na osnovu matrice samosličnosti“

• Najbolji rad mladog autora konferencije „ETRAN“, sekcija Računarska tehnika i informatika:

Lazar Smiljković, Marko Mišić, Pavle Vuletić, Slavko Gajin – „Softverski alat za analizu izvornih podataka o komunikacionim aktivnostima u računarskim mrežama“

Među ovogodišnjim dobitnicima nagrada za najbolje radove bio je i veći broj koautora sa Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu, a nagrađeni su sledeći radovi:

• Najbolji rad na sekciji Telekomunikacije konferencije „IcETRAN“:

Jovan Milojković, Predrag Ivaniš, Vesna Blagojević i Srđan Brkić – „Performance Analysis of Land Mobile Satellite-Terrestrial Systems with Selection Relaying

• Najbolji rad na sekciji Akustika konferencije „ETRAN“:

Miomir Mijić, Miodrag Stanojević – „Analiza ambijentalne buke u stanovima“

• Najbolji rad na sekciji Elektronika konferencije „ETRAN“:

Nenad Jovičić, Nemanja Janković – „Strujni senzor kao indirektni merač aktivnosti radnog alata u proizvodnom procesu“

• Najbolji rad na sekciji Računarska tehnika i informatika konferencije „ETRAN“:

Jovana Kitanović, Dražen Drašković, Maja Vukasović i Sanja Delčev – „Razvoj alata za proveru i korekciju teksta zasnovan na grafovima i stablima pretraživanja“

Svim našim mladim istraživačima, studentima master i doktorskih studija, kao i zaposlenim nastavnicima i saradnicima, čestitamo na ostvarenim priznanjima i nagradama za najbolje radove.

• /uploads/attachment/vest/2796/etran.png
  • /uploads/attachment/vest/2796/Picture2.jpg