Учешће ЕТФ на најстаријој конференцији ЕТРАН

У периоду од 5. до 8. јуна 2023. године, на Електротехничком факултету Универзитета у Источном Сарајеву (Босна и Херцеговина), одржала се 67. национална конференција ЕТРАН и 10. интернационална конференција ИцЕТРАН. Тако се конференција после 35 година вратила поново у Сарајево. Подршку овогодишњој конференцији дали су IEEE Serbia and Montenegro Section и IEEE Bosnia and Herzegovina Section. Активни учесник конференција сваке године је и наш Електротехнички факултет у Београду.

Овогодишње конференције ЕТРАН и ИцЕТРАН показале су повећано интересовање младих истраживача, који су у директном контакту разменили искуства и продискутовали о резултатима и најновијим истраживачким достигнућима на пољу електротехнике и рачунарства.

Награде за најбоље радове младих аутора у чак осам секција добили су студенти мастер академских студија и докторских академских студија Електротехничког факултета у Београду:

• Најбољи рад младог аутора конференције „ИцЕТРАН“, секција Антене и простирање:

Бранислав Нинковић, Миодраг Тасић – „Application of Point-in-Domain Algorithms in Near Field Calculations for Geometries with Bilinear Surface Patches

• Најбољи рад младог аутора конференције „ИцЕТРАН“, секција Аутоматика:

Наталија Ђорђевић, Ненад Џамић, Жељко Ђуровић – „Surface Crack Detection Using Image Processing and Support Vector Machine

• Најбољи рад младог аутора конференције „ИцЕТРАН“, секција Биомедицинска техника:

Тања Бољанић, Јована Малешевић, Сања Вујновић, Милица Јанковић – „Comparison of Time Domain Methods for Alignment of RR Signals Acquired by Different Sensor Systems

• Најбољи рад младог аутора конференције „ИцЕТРАН“, секција Електрична кола, електрични системи и обрада сигнала:

Филип Нешковић, Никола Баста, Милка Потребић Иваниш – „ADALM-PLUTO Software Defined Radio as a Tool for S-Parameter Estimation: A Comparative Study of Various System Identification Procedures

• Најбољи рад младог аутора конференције „ИцЕТРАН“, секција Роботика:

Емилија Станковић, Јелена Кљајић, Јован Шумарац, Марија Радмиловић – „Human Motion Behavior Evaluation: The Possibility of Improving Human-Robot Collaboration

• Најбољи рад младог аутора конференције „ИцЕТРАН“, секција Телекомуникације:

Бранислава Живковић, Зоран Чича – „Network Traffic Capturing in Open-Source 5G Core Network Platform

• Најбољи рад младог аутора конференције „ЕТРАН“, секција Акустика:

Марија Ратковић, Матија Маријан, Татјана Миљковић, Милош Бјелић – „Метода за сегментацију музичког сигнала на основу матрице самосличности“

• Најбољи рад младог аутора конференције „ЕТРАН“, секција Рачунарска техника и информатика:

Лазар Смиљковић, Марко Мишић, Павле Вулетић, Славко Гајин – „Софтверски алат за анализу изворних података о комуникационим активностима у рачунарским мрежама“

Међу овогодишњим добитницима награда за најбоље радове био је и већи број коаутора са Електротехничког факултета у Београду, а награђени су следећи радови:

• Најбољи рад на секцији Телекомуникације конференције „ИцЕТРАН“:

Јован Милојковић, Предраг Иваниш, Весна Благојевић и Срђан Бркић – „Performance Analysis of Land Mobile Satellite-Terrestrial Systems with Selection Relaying

• Најбољи рад на секцији Акустика конференције „ЕТРАН“:

Миомир Мијић, Миодраг Станојевић – „Анализа амбијенталне буке у становима“

• Најбољи рад на секцији Електроника конференције „ЕТРАН“:

Ненад Јовичић, Немања Јанковић – „Струјни сензор као индиректни мерач активности радног алата у производном процесу“

• Најбољи рад на секцији Рачунарска техника и информатика конференције „ЕТРАН“:

Јована Китановић, Дражен Драшковић, Маја Вукасовић и Сања Делчев – „Развој алата за проверу и корекцију текста заснован на графовима и стаблима претраживања“

Свим нашим младим истраживачима, студентима мастер и докторских студија, као и запосленим наставницима и сарадницима, честитамо на оствареним признањима и наградама за најбоље радове.

• /uploads/attachment/vest/2796/etran.png
  • /uploads/attachment/vest/2796/Picture2.jpg