Predavanje profesora Marka Lončara sa Harvarda studentima i nastavnicima ETFa

Predavanje prof. Marka Lončara, profesora na Harvardu i bivšeg studenta Elektrotehničkog fakulteta, okupilo je veći broj zainteresovanih nastavnika i studenata Elektrotehničkog fakulteta. Tokom skoro dva sata predavanja, prof. Lončar je predstavio najnovije rezultate koje je grupa pod njegovim rukovodstvom postigla u razvoju uređaja i sistema za klasične i kvantne optičke komunikacije, počev od integrisanog litijum-niobatnog modulatora sa velikom energetskom efikasnošću i propusnim opsegom iznad 100 GHz, do njegovih primena za generaciju optičkih frekvencijskih češljeva i femtosekundnih impulsa. Pored pregleda naučnih rezultata, prof. Lončar je preneo zanimljiva iskustva u održavanju nastave iz uvodnog kursa elektrotehnike za studente Harvarda i prikazao način organizacije kursa, potrebna predznanja i očekivane ishode učenja.

• /uploads/attachment/vest/2800/Slide1.PNG
  • /uploads/attachment/vest/2800/Slide7.PNG