Предавање професора Марка Лончара са Харварда студентима и наставницима ЕТФа

Предавање проф. Марка Лончара, професора на Харварду и бившег студента Електротехничког факултета, окупило је већи број заинтересованих наставника и студената Електротехничког факултета. Током скоро два сата предавања, проф. Лончар је представио најновије резултате које је група под његовим руководством постигла у развоју уређаја и система за класичне и квантне оптичке комуникације, почев од интегрисаног литијум-ниобатног модулатора са великом енергетском ефикасношћу и пропусним опсегом изнад 100 GHz, до његових примена за генерацију оптичких фреквенцијских чешљева и фемтосекундних импулса. Поред прегледа научних резултата, проф. Лончар је пренео занимљива искуства у одржавању наставе из уводног курса електротехнике за студенте Харварда и приказао начин организације курса, потребна предзнања и очекиване исходе учења.

• /uploads/attachment/vest/2800/Slide1.PNG
  • /uploads/attachment/vest/2800/Slide7.PNG