Uspeh studenata H-Bridges tima Elektrotehničkog fakulteta

H-Bridges, tim studenata Elektrotehničkog fakulteta je od 19 - 23.3. učestvovao na polufinalu takmičenja IEEE International Future Energy Challenge, pri konferenciji Applied Power Electronics Conference, u Orlandu, Florida, SAD. Tema ovogodišnjeg takmičenja je Single-Phase Solid-State Transformer. Tim koji predstavlja ETF na takmičenju je zadovoljio veći deo tehničkih zahteva i nakon predstavljanja rezultata uspešno izborio plasman u finale koje će se krajem jula meseca ove godine održati u Hanoveru, Nemačka. Ostali univerziteti koji su ostvarili plasman u finale takmičenja su:

University of Connecticut – SAD
Utah State University - SAD
TH Köln – University of Applied Sciences – Nemačka
Reutlingen University - Nemačka
Hasselt University - Belgija
Indian Institute of Technology Bombay & Sardar Patel Institute of
Technology – Indija

Elektrotehnički fakultet čestita studentima na ostvarenom uspehu i želi mnogo sreće u nastavku takmičenja. Studentski tim radi pri Laboratoriji za digitalno upravljanje pretvaračima i pogonima.

• /uploads/attachment/vest/2757/h-bridges-logo.png
  • /uploads/attachment/vest/2757/1.PNG