Успех студената H-Bridges тима Електротехничког факултета

H-Bridges, тим студената Електротехничког факултета је од 19 - 23.3. учествовао на полуфиналу такмичења IEEE International Future Energy Challenge, при конференцији Applied Power Electronics Conference, у Орланду, Флорида, САД. Тема овогодишњег такмичења је Single-Phase Solid-State Transformer. Тим који представља ЕТФ на такмичењу је задовољио већи део техничких захтева и након представљања резултата успешно изборио пласман у финале које ће се крајем јула месеца ове године одржати у Хановеру, Немачка. Остали универзитети који су остварили пласман у финале такмичења су:

University of Connecticut – САД
Utah State University - САД
TH Köln – University of Applied Sciences – Немачка
Reutlingen University - Немачка
Hasselt University - Белгија
Indian Institute of Technology Bombay & Sardar Patel Institute of
Technology – Индија

Електротехнички факултет честита студентима на оствареном успеху и жели много среће у наставку такмичења. Студентски тим ради при Лабораторији за дигитално управљање претварачима и погонима.

• /uploads/attachment/vest/2757/h-bridges-logo.png
  • /uploads/attachment/vest/2757/1.PNG