Patrijarh Porfirije uručio stipendije studentima završnih godina fakulteta osnivača Univerziteta u Beogradu

Njegova Svetost Patrijarh srpski g. Porfirije uručio je 23. februara 2023. godine, na svečanosti u kripti hrama Svetog Save stipendije odabranim studentima završnih godina Medicinskog, Elektrotehničkog, Pravnog, Filozofskog, Bogoslovskog i Mašinskog fakulteta, koji su odabrani na konkursu. Patrijarh je istakao da je obrazovanje ključna tačka u jednom narodu i da je Srpska Pravoslavna Crkva vekovni nosilac prosvetnog, naučnog i kulturnog identiteta srpskog naroda. Njegova Svetost, kao predstojatelj Srpske Crkve i univerzitetski profesor, nastavio je tradiciju srpskih arhijereja i patrijaraha u pomaganju školovanja mladih. Nagrađeni studenti Elektrotehničkog fakulteta su: Ivan Savić i Lazar Erić sa Odseka za Softversko inženjerstvo.

Više o dodeli stipendija možete pročitati na sledećem linku:

• /uploads/attachment/vest/2732/Vest2.jpg
  • /uploads/attachment/vest/2732/Vest1.jpg