Патријарх Порфирије уручио стипендије студентима завршних година факултета оснивача Универзитета у Београду

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије уручиo je 23. фебруара 2023. године, на свечаности у крипти храма Светог Саве стипендије одабраним студентима завршних година Медицинског, Електротехничког, Правног, Филозофског, Богословског и Машинског факултета, који су одабрани на конкурсу. Патријарх је истакао да је образовање кључна тачка у једном народу и да је Српска Православна Црква вековни носилац просветног, научног и културног идентитета српског народа. Његова Светост, као предстојатељ Српске Цркве и универзитетски професор, наставио је традицију српских архијереја и патријараха у помагању школовања младих. Награђени студенти Електротехничког факултета су: Иван Савић и Лазар Ерић са Одсека за Софтверско инжењерство.

Више о додели стипендија можете прочитати на следећем линку:

• /uploads/attachment/vest/2732/Vest2.jpg
  • /uploads/attachment/vest/2732/Vest1.jpg