Elektrotehnički fakultet je kao koordinator projekta organizovao Kick – off meeting za projekat SUNRISE finansiranog kroz program - Horizon Europe

Prva aktivnost u okviru projekta iz oblasti energetike ‘’Setting Up green eNergy Research In SErbia’’ podržanog od strane EU je organizacija Kick – off sastanka kako bi se podelile uloge, prava i obaveze članova konzorcijuma koje čine različite institucije iz zemlje i inostranstva. Elektrotehnički fakultet – Univerzitet u Beogradu je kao domaćin ovog inicijalnog sastanak ugostio partnere na projektu: Technische Universiteit Delft iz Holadije, University of Seville i University of the Basque Country, Faculty of Engineering in Bilbao iz Španije i Poslovno-tehnološki inkubator tehničkih fakulteta Beograd. Prof. dr Dejan Gvozdić, dekan ETF-a, je pozdravio skup i poželeo dobrodošlicu gostima. Odmah nakon ovih reči dobrodošlice, počele su i prve prezentacije partnera kao i dalji dogovori od značaja kako za realizaciju projekta tako i za dostizanje visoko postavljenih ciljeva usmerenih na jačanje kapaciteta naše institucije.

• /uploads/attachment/vest/2722/vest_etf_1.jpg