Електротехнички факултет je као координатор пројекта организовао Kick – off meeting за пројекат SUNRISE финансираног кроз програм - Horizon Europe

Прва активност у оквиру пројекта из области енергетике ‘’Setting Up green eNergy Research In SErbia’’ подржаног од стране ЕУ je организација Kick – off састанка како би се поделиле улоге, права и обавезе чланова конзорцијума које чине различите институције из земље и иностранства. Електротехнички факултет – Универзитет у Београду је као домаћин овог иницијалног састанак угостио партнере на пројекту: Technische Universiteit Delft из Холадије, University of Seville и University of the Basque Country, Faculty of Engineering in Bilbao из Шпаније и Пословно-технолошки инкубатор техничких факултета Београд. Проф. др Дејан Гвоздић, декан ЕТФ-а, је поздравио скуп и пожелео добродошлицу гостима. Одмах након ових речи добродошлице, почеле су и прве презентације партнера као и даљи договори од значаја како за реализацију пројекта тако и за достизање високо постављених циљева усмерених на јачање капацитета наше институције.

• /uploads/attachment/vest/2722/vest_etf_1.jpg