Konačna rang lista za upis na prvu godinu master akademskih studija za školsku 2022/2023. godinu

StudentskeUpis

Objavljujemo  Konačnu rang listu kandidata za upis na master akademske za školsku 2022/2023. godinu:

Na osnovu konkursa i odobrenog broja studenata za upis na studijskom programu Elektrotehnika i računarstvo na srpskom jeziku, 351 kandidat na rang listi stekao je pravo upisa na teret budžeta, trenutna crta je na rangu 380. Ostali kandidati na rang listi mogu se upisati u statusu samofinansiranja.

Prema konkursu Univerziteta u Beogradu strani državljani upisuju se u statusu samofinansirajućih studenata. Strani državljani su kandidati koji nemaju državljanstvo Republike Srbije, osim  državljana  Republike Srpske koji se upisuju pod istim uslovima kao državljani Republike Srbije. Strani državljani plaćaju školarinu za strane studente od 2500 evra u dinarskoj protivvrednosti. Školarina se može platiti u četiri rate, a  prva rata plaća se pri upisu.

Upis kandidata koji su stekli pravo finansiranja na teret budžeta,  obaviće se  u utorak, 11. oktobra, sredu, 12. oktobra i četvrtak, 13. oktobra, od 11 do 15 časova u preporučenim terminima za upis (na kraju obaveštenja).

U petak 14. oktobra u 10,30 časova, u sali 60 obaviće se prozivka za eventualno preostala slobodna mesta za finansiranje iz budžeta. Kandidati koji su ispod ranga 380, a koji eventualno mogu biti upisani na teret budžeta moraju biti prisutni u 10,30 časova na prozivci. Odmah nakon prozivke nastaviće se sa upisom prozvanih kandidata koji se upisuju na teret budžeta.

U petak, 14. oktobra od 11 do 15 časova nastavljamo sa upisom kandidata u statusu samofinansiranja. Kandidati koji su već bili upisani na master studije na ETF-u uz dokumenta za upis podnose i molbu za priznavanje položenih ispita.

Za upražnjena preostala mesta po završetku prvog upisnog roka, raspisaće se novi konkurs, o čemu će biti istaknuto novo obaveštenje.

Upis kandidata na studijskom program Elektrotehnika i računarstvo na engleskom jeziku obaviće se u petak, 14. oktobra u 15 časova.

Za upis je potrebno:

• indeks  (dobija se na upisu)
  • popunjen prijavni list - obrazac ŠV-20  (dobija se pri upisu)
  • dve fotografije formata 3,5 h 4,5 cm
  • priznanica o uplaćenoj nadoknadi za Univerzitet u visini od 100  dinara na žiro račun Elektrotehničkog fakulteta broj, 840-1438666-48, model 97, poziv na broj 80200, svrha uplate „za Univerzitet“ (plaćaju svi studenti)
  • samofinansirajući studenti podnose i priznanicu o uplaćenoj nadoknadi za Univerzitet u visini od 1.500 dinara na žiro račun Elektrotehničkog fakulteta broj 840-1438666-48, model 97, poziv na broj 80200, svrha uplate „za Univerzitet „ ( uplata se može objediniti na jednoj uplatnici 1600 dinara)
  • overena fotokopija Izvoda iz matične knjige rođenih za rođene van Republike Srbije
  • overena fotokopija uverenja o diplomiranju ili diplome – original na uvid
  • overena fotokopija uverenja o položenim ispitima ili dodatka diplome – original na uvid
  • Izjava o ovlašćenju  za korišćenje podataka studenta (dobija se pri upisu)
  • strani državljani su u obavezi da prilože i potvrdu da su zdravstveno osigurani i potvrdu o znanju srpskog jezika

Kandidati koji su osnovne studije završili u inostranstvu, ne računajući Republiku Srpsku, prilikom upisa moraju priložiti rešenje o priznavanju strane visokoškolske isprave za odgovarajuće prethodne nivoe studija od strane Univerziteta u Beogradu. Ako je postupak o priznavanju strane visokoškolske isprave od strane Univerziteta u Beogradu u toku, prilikom upisa moraju podneti dokaz o tome. Rešenje o priznavanju moraju dostaviti Studentskom odseku odmah po dobijanju od strane Univerziteta, a do dostavljanja Rešenja biće im zadržan indeks.

Školarina za samofinansirajuće studente iznosi 147.000,00 dinara. Samofinansirajući studenti školarinu mogu platiti u četiri jednake rate. Prva rata u iznosu od 36.750 dinara uplaćuje se prilikom upisa. Uplata školarine se vrši na žiro račun Elektrotehničkog fakulteta broj 840-1438666-48, model 97, poziv na broj 80200, svrha uplate: školarina- prva rata

Školarina za studente sa dopunskim ispitima biće obračunata na osnovu broja ESPB za dopunske ispite (1.800 dinara po bodu).

Po obavljenom upisu studenti su u obavezi da sa novim indeksom otvore studentski nalog u Računskom centru kako bi pristupili servisima. Po otvaranju naloga studenti su u obavezi da prijave predmete preko studentskih servisa prema pravilima upisanog modula. Po pravilu, ako drugačije nije propisano, najmanje 3 predmeta obavezno su iz A grupe predmeta upisanog modula. Preostala 2 predmeta mogu biti predmeti A ili B grupe upisanog modula, ili predmeti nekog drugog modula. Jedan predmet iz grupe B može se zameniti sa dva predmeta iz grupe opšteobrazovnih predmeta. Prijava predmeta je moguća do 16. oktobra do 23.59 časova.

Po prijavi predmeta saglasnost za izbor predmeta daje Rukovodilac modula.

Preporučeni termini za upis:

Utorak , 11. oktobar

• od 11 do 12,30 časova,  od ranga 1 do 60