Dodela Zlatnih indeksa studentima generacije upisane 1972. godine

Ceremonija dodele Zlatnog indeksa studentima Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu koji su svoje diplomske studije započeli davne 1972. godine, održana je u amfiteatru „Nikola Tesla“ u subotu, 1. oktobra.

Više od 100 nekadašnjih studenata koji su ETF upisali pre 50 godina prisustvovalo je ovom svečanom događaju, koji naš fakultet tradicionalno organizuje već više od dvadeset  godina. Na početku,  prisutnima se kao domaćin skupa obratio prof. dr Zoran Avramović, student te generacije, a posle njega prisutne je pozdravio i dekan Elektrotehničkog fakulteta, prof. dr Dejan Gvozdić, koji je podelio i prve zlatne indekse.

Devedesetogodišnji profesor matematike u penziji, dr Dobrilo Tošić, pozdravio je svoje nekadašnje studente uz rečenicu: „Zar je tako brzo prošlo 50 godina?

Evocirao je  uspomene na prof. dr Dragoslava Mitrovića, i druge profesore koji su predavali tih sedamdesetih godina. Spomenuo je i tetka Micu, tadašnju šeficu Studentske službe, a  prisećao se i zadataka koje je pre 50 godina, smišljao i zadavao.

Okupljenim alumnistima obratili su se i profesori u penziji, dr Dušan Drajić, dr Milesa Srećković i dr Dragan Petrović, a prisutni su bili i dr Branimir Reljin i dr Miodrag Popović, nekadašnji dekan ETF-a.

Čestitamo generaciji 1972. ovaj jubilej i želimo im da se i u narednim godinama okupljaju i druže.

credits: Ipsipedia (Žitije)

• /uploads/attachment/vest/2639/_DSC0144.JPG
  • /uploads/attachment/vest/2639/_DSC0151.JPG
  • /uploads/attachment/vest/2639/_DSC0163.JPG