Додела Златних индекса студентима генерације уписане 1972. године

Церемонија доделе Златног индекса студентима Електротехничког факултета у Београду који су своје дипломске студије започели давне 1972. године, одржана је у амфитеатру „Никола Тесла“ у суботу, 1. октобра.

Више од 100 некадашњих студената који су ЕТФ уписали пре 50 година присуствовало је овом свечаном догађају, који наш факултет традиционално организује већ више од двадесет  година. На почетку,  присутнима се као домаћин скупа обратио проф. др Зоран Аврамовић, студент те генерације, а после њега присутне је поздравио и декан Електротехничког факултета, проф. др Дејан Гвоздић, који је поделио и прве златне индексе.

Деведесетогодишњи професор математике у пензији, др Добрило Тошић, поздравио је своје некадашње студенте уз реченицу: „Зар је тако брзо прошло 50 година?

Евоцирао је  успомене на проф. др Драгослава Митровића, и друге професоре који су предавали тих седамдесетих година. Споменуо је и тетка Мицу, тадашњу шефицу Студентске службе, а  присећао се и задатака које је пре 50 година, смишљао и задавао.

Окупљеним алумнистима обратили су се и професори у пензији, др Душан Драјић, др Милеса Срећковић и др Драган Петровић, а присутни су били и др Бранимир Рељин и др Миодраг Поповић, некадашњи декан ЕТФ-а.

Честитамо генерацији 1972. овај јубилеј и желимо им да се и у наредним годинама окупљају и друже.

credits: Ipsipedia (Житије)

• /uploads/attachment/vest/2639/_DSC0144.JPG
  • /uploads/attachment/vest/2639/_DSC0151.JPG
  • /uploads/attachment/vest/2639/_DSC0163.JPG