Studentski tim "Drumska Strela" testirao svoju električnu formulu

Tim Drumska Strela, prvi srpski Formula Student tim okuplja grupu ambicioznih studenata Univerziteta u Beogradu koja radi na izradi desetog takmičarskog vozila sa kojim će, kao i prethodnih dvanaest (od prvog koncepta, ili deset godina od prvog izrađenog vozila) godina, predstavljati svoj Univerzitet, kao i Republiku Srbiju na jednom od najprestižnijih svetskih inženjerskih takmičenja – Formula Student. Prvi put u istoriji tima, izrađuje se i prvi električni trkački bolid koji će se takmičiti u ime Drumske Strele. Ove godine učestvuju na čak četiri takmičenja u Holandiji, Mađarskoj, Nemačkoj i Hrvatskoj gde će nova vozila moći da pokažu svoje performanse na stazama, a prva električna formula će debitovati. Projekat se tokom cele sezone fokusira na razvijanje i unapređenje potencijala mladih kroz podsticanje ka pronalaženju najboljih mogućih inženjerskih i drugih rešenja za konkretne probleme sa kojima se studenti susreću tokom samog projekta.

Deo tima sa Elektrotehničkog fakulteta na koji smo jako ponosni razvio je pogon, softver i elektroniku za novu električnu formulu. Na Vidovdan, 28. juna, po prvi put kao ceo sistem električna fomrula je  upaljena, testirana i vožena. Snimljen je video kao jedan od uslova takmičenja, koji se može pogledati na sledećem linku:

Želimo puno uspeha timu u predstojećim takmičenjima.

• /uploads/attachment/vest/2576/Slika.png
  • /uploads/attachment/vest/2576/image.png