Студентски тим "Друмска Стрела" тестирао своју електричну формулу

Тим Друмска Стрела, први српски Формула Студент тим окупља групу амбициозних студената Универзитета у Београду која ради на изради десетог такмичарског возила са којим ће, као и претходних дванаест (од првог концепта, или десет година од првог израђеног возила) година, представљати свој Универзитет, као и Републику Србију на једном од најпрестижнијих светских инжењерских такмичења – Формула Студент. Први пут у историји тима, израђује се и први електрични тркачки болид који ће се такмичити у име Друмске Стреле. Ове године учествују на чак четири такмичења у Холандији, Мађарској, Немачкој и Хрватској где ће нова возила моћи да покажу своје перформансе на стазама, а прва електрична формула ће дебитовати. Пројекат се током целе сезоне фокусира на развијање и унапређење потенцијала младих кроз подстицање ка проналажењу најбољих могућих инжењерских и других решења за конкретне проблеме са којима се студенти сусрећу током самог пројекта.

Део тима са Електротехничког факултета на који смо јако поносни развио је погон, софтвер и електронику за нову електричну формулу. На Видовдан, 28. јуна, по први пут као цео систем електрична фомрула је  упаљена, тестирана и вожена. Снимљен је видео као један од услова такмичења, који се може погледати на следећем линку:

Желимо пуно успеха тиму у предстојећим такмичењима.

• /uploads/attachment/vest/2576/Slika.png
  • /uploads/attachment/vest/2576/image.png