Drugo mesto H-Bridges tima Elektrotehničkog fakulteta

H-Bridges, tim studenata Elektrotehničkog fakulteta je osvojio nagradu “Best innovative design award” i 2. mesto na najvećem svetskom takmičenju u oblasti inovativnih i energetski efikasnih rešenja IEEE International
Future Energy Challenge 2022. Plasman timova na velikom finalu na projektu 2021/22 je:

1. Utah State University
  2. University of Belgrade (H-Bridges)
  3. Reutlingen University
  4. Leibniz University Hannover
  5. University of Maryland
  6. University of Connecticut
  7. University of Moratuwa

Tema ovogodišnjeg takmičenja bila je mrežni invertor za priključenje solarnog mikrosistema sa galvanskom izolacijom na elektroenergetski sistem.
Prototip je razvijen u Laboratoriji za digitalno upravljanje pretvaračima i pogonima. Veliko finale održano je 27.-29. jula na Univerzitetu Tenesi, Noksvil, SAD. Više informacija o istoriji tima i o projektu možete pronaći na sajtu tima https://h-bridges.etf.bg.ac.rs/ kao i na društvenim mrežama tima.

• /uploads/attachment/vest/2588/s0.PNG
  • /uploads/attachment/vest/2588/s2.jpeg