Друго место H-Bridges тима Електротехничког факултета

H-Bridges, тим студената Електротехничког факултета је освојио награду “Best innovative design award” и 2. место на највећем светском такмичењу у области иновативних и енергетски ефикасних решења IEEE International
Future Energy Challenge 2022. Пласман тимова на великом финалу на пројекту 2021/22 је:

1. Utah State University
  2. University of Belgrade (H-Bridges)
  3. Reutlingen University
  4. Leibniz University Hannover
  5. University of Maryland
  6. University of Connecticut
  7. University of Moratuwa

Тема овогодишњег такмичења била је мрежни инвертор за прикључење соларног микросистема са галванском изолацијом на електроенергетски систем.
Прототип је развијен у Лабораторији за дигитално управљање претварачима и погонима. Велико финале одржано је 27.-29. јула на Универзитету Тенеси, Ноксвил, САД. Више информација о историји тима и о пројекту можете пронаћи на сајту тима https://h-bridges.etf.bg.ac.rs/ као и на друштвеним мрежама тима.

• /uploads/attachment/vest/2588/s0.PNG
  • /uploads/attachment/vest/2588/s2.jpeg