Patrijarh Porfirije uručio godišnje stipendije studentima završnih godina fakulteta osnivača Univerziteta u Beogradu

Njegova Svetost Patrijarh srpski g. Porfirije uručio je 12. februara 2022. godine, na praznik Sveta Tri Jerarha, na prigodnoj svečanosti u kripti hrama Svetog Save stipendije studentima završnih godina Medicinskog, Elektrotehničkog, Pravnog, Filosofskog i Bogoslovskog fakulteta, koji su odabrani na konkursu. Od 148 prijavljenih kandidata, nagrađena su dva studenta Elektrotehničkog fakulteta: Vasilije Stambolić sa Katedre za Softversko inženjerstvo i Danilo Tonić sa Katedre za Signale i sisteme.

Patrijarh je istakao da je crkva oduvek posvećivala ogromnu pažnju obrazovanju i prosvećivanju, kao i da je duhom Svetog Save učestvovala u osnivanju Univerziteta u Beogradu, znajući da je to jedna od najvažnijih institucija u svakoj državi.

Više o dodeli stipendija možete pročitati na sledećem linku:

• /uploads/attachment/vest/2500/Slika.jpg