Патријарх Порфирије уручио годишње стипендије студентима завршних година факултета оснивача Универзитета у Београду

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије уручиo je 12. фебруара 2022. године, на празник Света Три Јерарха, на пригодној свечаности у крипти храма Светог Саве стипендије студентима завршних година Медицинског, Електротехничког, Правног, Философског и Богословског факултета, који су одабрани на конкурсу. Од 148 пријављених кандидата, награђена су два студента Електротехничког факултета: Василије Стамболић са Катедре за Софтверско инжењерство и Данило Тонић са Катедре за Сигнале и системе.

Патријарх је истакао да је црква одувек посвећивала огромну пажњу образовању и просвећивању, као и да је духом Светог Саве учествовала у оснивању Универзитета у Београду, знајући да је то једна од најважнијих институција у свакој држави.

Више о додели стипендија можете прочитати на следећем линку:

• /uploads/attachment/vest/2500/Slika.jpg