Veliki uspeh naših studenata u sportu u okviru univerzitetske lige

Studenti Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu ostvarili su odlične rezultate u okviru ovogodišnje lige Univerziteta u Beogradu.

Naše koleginice koje su se takmičile u košarci osvojile su zlatne medalje i prvo mesto u ligi, nakon što su u finalnom meču u subotu, 17. aprila 2021. godine, pobedile Medicinski fakultet rezultatom 50:48. Ovo je najveći uspeh jednog ženskog tima sa Elektrotehničkog fakulteta, od kada je formirano sportsko društvo i od kada se takmičimo u univerzitetskoj ligi. Čestitamo damama na ovom istorijskom uspehu.

ETF_kosarkasice2021.jpg

ETF je ostvario veliki uspeh i u stonom tenisu. Stonoteniseri su ekipno osvojili drugo mesto (srebro), a stonoteniserke treće mesto (bronza). U pojedinačnoj konkurenciji, student Petar Stojanović, sa Elektrotehničkog fakulteta, osvojio je srebrnu medalju (drugo mesto). Čestitamo Petru, stonoteniserkama i stonoteniserima na osvojenim medaljama.

Takmičenje u ekipnim sportovima u univerzitetskoj ligi još uvek je u toku u nekim sportskim disciplinama.
Slike i informacije preuzete sa profila sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu.