Навигација

Велики успех наших студената у спорту у оквиру универзитетске лиге

Студенти Електротехничког факултета у Београду остварили су одличне резултате у оквиру овогодишње лиге Универзитета у Београду.

Наше колегинице које су се такмичиле у кошарци освојиле су златне медаље и прво место у лиги, након што су у финалном мечу у суботу, 17. априла 2021. године, победиле Медицински факултет резултатом 50:48. Ово је највећи успех једног женског тима са Електротехничког факултета, од када је формирано спортско друштво и од када се такмичимо у универзитетској лиги. Честитамо дамама на овом историјском успеху.

ЕТФ је остварио велики успех и у стоном тенису. Стонотенисери су екипно освојили друго место (сребро), а стонотенисерке треће место (бронза). У појединачној конкуренцији, студент Петар Стојановић, са Електротехничког факултета, освојио је сребрну медаљу (друго место). Честитамо Петру, стонотенисеркама и стонотенисерима на освојеним медаљама.

Такмичење у екипним спортовима у универзитетској лиги још увек је у току у неким спортским дисциплинама.
Слике и информације преузете са профила спортског удружења Универзитета у Београду.