Nedelja radosti i humanosti – studenti vraćaju osmehe na lice

Institut za transfuziju krvi Srbije poziva sve studente Beogradskog univerziteta da se priključe Nedelji studenata koja će se obeležiti od 26. do 31. oktobra 2020. S obzirom na novonastalu situaciju izazvanu epidemijom korona virusa, na većini fakulteta i visokih škola nije moguće realizovati tradicionalne akcije dobrovoljnog davanja krvi.

U situaciji u kojoj se nalazimo transfuzijsko lečenje mora biti kontinuirano i sigurno. Očekivano se smanjio broj zdrave populacije koja može dati krv i samim tim je smanjen  odziv dobrovoljnih davalaca krvi.

Svi koji su zdravi i mogu i žele da daju krv ne treba ni na koji način to da odlažu zbog situacije sa korona virusom.

Život mora da se nastavi dalje, i dalje se bebe rađaju, ljudi oboljevaju i dešavaju se nesreće. Zbog toga je važno da prikupimo dovoljne  količine krvi za lečenje bolesnih i povređenih kojima je krv jedini lek.

• /uploads/attachment/vest/2310/NEDELJA_STUDENATA.png