Недеља радости и хуманости – студенти враћају осмехе на лице

Институт за трансфузију крви Србије позива све студенте Београдског универзитета да се прикључе Недељи студената која ће се обележити од 26. до 31. октобра 2020. С обзиром на новонасталу ситуацију изазвану епидемијом корона вируса, на већини факултета и високих школа није могуће реализовати традиционалне акције добровољног давања крви.

У ситуацији у којој се налазимо трансфузијско лечење мора бити континуирано и сигурно. Очекивано се смањио број здраве популације која може дати крв и самим тим је смањен  одзив добровољних давалаца крви.

Сви који су здрави и могу и желе да дају крв не треба ни на који начин то да одлажу због ситуације са корона вирусом.

Живот мора да се настави даље, и даље се бебе рађају, људи обољевају и дешавају се несреће. Због тога је важно да прикупимо довољне  количине крви за лечење болесних и повређених којима је крв једини лек.

• /uploads/attachment/vest/2310/NEDELJA_STUDENATA.png