Upis školske 2019/20. godine za studente master akademskih studija

StudentskeUpis

Upis će se obaviti radnim danima od ponedeljka, 30.09. do petka, 04.10.2019. godine od 11 do 13 časova,  u Studentskom odseku.

Pre upisa potrebno je da studenti provere podatke na svojim servisima (da li su unete sve ocene, matične podatke....). Sve nepravilnosti obavezno prijaviti Studentskom odseku.

Pre upisa studenti su u obavezi da preko svojih servisa popune elektronski upisni list, obrazac ŠV-20. Papirni obrasci za upis se ne popunjavaju.

Pre upisa studenti su u obavezi da popune studentsku anketu.

I Obaveštenje za studente master akademskih studija koji su master studije prvi put upisali školske 2018/19. godine

Studenti koji su master akademske studije prvi put upisali školske 2018/19. godine, a koji do 30. septembra 2019. godine ne završe master studije, a žele da nastave studije, moraju da upišu školsku 2019/20. godinu.

Studenti upisani prvi put u prvu godinu šk.2018/19. godine koji su bili na budžetu  u šk. 2018/19. godini zadržavaju status finansiranja iz budžeta i u školskoj 2019/20. godini.

Samofinansirajući studenti  plaćaju školarinu za prenete, nepoložene ispite po ceni od  2450 dinara po kreditu.

U ponovljenoj godini krediti za master rad se ne plaćaju, jer su obračunati pri upisu u prethodnoj školskoj godini.

Za izmenu plana studija, studenti pri upisu podnose molbu za zamenu predmeta. Samofinansirajući studenti plaćaju novoizabrani predmet po punoj ceni.

II Obaveštenje za studente master akademskih studija koji su master studije prvi put upisali školske 2017/18. godine

Studenti koji su prvi put upisali master studije školske 2017/18. godine, a ne završe master studije do 30. septembra 2019. godine, mogu podneti molbu za produžetak  master studija u trostrukom trajanju studija u vreme upisa školske 2019/20. godine.

Ovi studenti mogu da se upišu u statusu samofinansiranja i plaćaju bodove za prenete, nepoložene ispite i 30 ESPB bodova za master rad  po ceni od 2450 dinara po bodu.

Studenti koji su master studije upisali 2017/18. godine, a ne podnesu molbu za  produžetak  master studija u trostrukom trajanju studija, gube status studenta.

Za upis je potrebno:

• indeks
  • uplatnica za Univerzitet u iznosu od 100- dinara, koju plaćaju svi studenti
  • uplatnica za Univerzitet u iznosu od 1.000- dinara, koju plaćaju studenti koji se upisuju u statusu samofinansirajućih studenata.

Uplata za Univerzitet za samofinansirajuće studente može se objediniti i uplatiti u iznosu od 1100 dinara na jednoj uplatnici,  na žiro račun Elektrotehničkog fakulteta  broj 840-1438666-48, model 97,  sa pozivom na br. 80200, svrha: “za Univerzitet“.

Školarina se može uplatiti u četiri rate. Rok za uplatu prve rate je 31. oktobar 2019. godine.

III   Obaveštenje za studente master akademskih studija koji gube status studenta

Studenti koji su master studije upisali pre školske 2017/18. godine, a koji  ne završe master studije do 30. septembra 2019. godine, odnosno oni koji nemaju mogućnost produžetka roka za završetak studija,  gube status studenta.

Studenti koji gube ili su već izgubili status studenta master studija mogu konkurisati i  upisati se ponovo na master studije u prvom upisnom roku za master studije u školskoj 2019/20. godini. Prijava na konkurs je u periodu od 25.9.  do  04.10.2019.

Uz prijavu na konkurs podnose i molbu za priznavanje ispita.

Ukoliko je student koristio status finansiranja na teret budžeta na master studijama, pri ponovnom upisu na master studije može se upisati samo kao samofinansirajući student.