Rezultati konkursa ETF BAFA 2018. godine

Na osnovu Konkursa za nagradu BAFA USA za najbolje diplomske radove u školskoj 2017/2018, objavljujemo odluku Komisije za pregled prijavljenih diplomskih radova o nagrađenim radovima.

Bilo je 10 kandidata, svi kandidati su zadovoljili kriterijume uslova konkursa, a njihovi radovi su ocenjeni visokim ocenama od strane anonimnih, kvalifikovanih recenzenata (profesori Elektrotehničkog fakulteta).

Prvu i drugu nagradu od po 750 američkih dolara, ravnopravno dele:

Slobodan Vukojčić
za rad čiji je naslov
Razvoj algoritma i laboratorijskog modela za optimalno upravljanje malim hidroagregatom sa promenljivom brzinom obrtanja, mentor: dr Željko Đurišić, vanredni profesor

Viktor Slavković
za rad čiji je naslov
Analiza, implementacija i primene Fenvikovih stabala, mentor: dr Milo Tomašević, redovni profesor
Treću nagradu, 500 američkih dolara, dobila je:

Dea Pujić
za rad čiji je naslov
Konvolucione neuralne mreže i njihova primena, mentor: dr Željko Đurović, redovni profesor

Nagrade će se podeliti na Balu Elektrotehničkog fakulteta 23. decembra 2018. koji će se održati od 20.00 časova u Svečanoj sali na prvom spratu zgrade tehničkih fakulteta.