Uspeh H-bridges tima na IFEC takmičenju

H-Bridges tim studenata Elektrotehničkog fakulteta je na odličan način predstavio Univerzitet u Beogradu i Srbiju na najvećem svetskom studentskom takmičenju u oblasti inovativnih i tehnički efikasnih rešenja “International Future Energy Challenge 2018”. Na finalu takmičenja održanom u Pekingu od 18.7. do 21.7. u ukupnom plasmanu H-Bridges tim je osvojio 4. mesto i nagradu Best Education Impact. Prva 3 mesta zauzeli su unverziteti iz Kine, dok su iza tima našeg Fakulteta ostali univerziteti iz Nemačke, SAD-a, Singapura, Tajvana, Australije, Indije, Kine.

Uređaj za potrebe sistema za skladištenje energije, razvijen u laboratoriji za digitalno upravljanje energetskim pretvaračima i pogonima i električna vozila Elektrotehničkog fakulteta, ispunio je gotovo sve zahteve takmičenja. Pri finalnim testiranjima uređaja tokom 75 minuta uspešno je obavljeno 13/15 testova, pri čemu je postignut rad pri maksimalnom opterećenju (1000w) u režimu pražnjenja i nakon toga u režimu punjenja baterije. Pored ovoga, uređaj je ispunio niz dodatnih uslova propisanih takmičenjem.

U toku je formiranje tima za narednu sezonu, stoga pozivamo sve zainteresovane studente da se jave mentorima ovog tima:
prof. dr Slobodan Vukosavić   boban@etf.bg.ac.rs
asistent Aleksandar Milić   milic.aleksandar@etf.bg.ac.rs