Успех H-bridges тима на IFEC такмичењу

H-Bridges тим студената Електротехничког факултета је на одличан начин представио Универзитет у Београду и Србију на највећем светском студентском такмичењу у области иновативних и технички ефикасних решења “International Future Energy Challenge 2018”. На финалу такмичења одржаном у Пекингу од 18.7. до 21.7. у укупном пласману H-Bridges тим је освојио 4. место и награду Best Education Impact. Прва 3 места заузели су унверзитети из Кине, док су иза тима нашег Факултета остали универзитети из Немачке, САД-а, Сингапура, Тајвана, Аустралије, Индије, Кине.

Уређај за потребе система за складиштење енергије, развијен у лабораторији за дигитално управљање енергетским претварачима и погонима и електрична возила Електротехничког факултета, испунио је готово све захтеве такмичења. При финалним тестирањима уређаја током 75 минута успешно је обављено 13/15 тестова, при чему је постигнут рад при максималном оптерећењу (1000w) у режиму пражњења и након тога у режиму пуњења батерије. Поред овога, уређај је испунио низ додатних услова прописаних такмичењем.

У току је формирање тима за наредну сезону, стога позивамо све заинтересоване студенте да се јаве менторима овог тима:
проф. др Слободан Вукосавић   boban@etf.bg.ac.rs
асистент Александар Милић   milic.aleksandar@etf.bg.ac.rs