Studenti katedre za telekomunikacije gosti kompanije HUAWEI u Kini

Kao rezultat dugoročne saradnje kompanije HUAWEI i Laboratorije za Radiokomunikacije, Katedre za telekomunikacije, deset naših studenata provelo je petnaest dana u Kini u okviru internacionalnog programa kompanije HUAWEI "Seeds for the Future", namenjenog studentima telekomunikacija. Tokom boravka u Kini, naši studenti imali su priliku da obiđu gradove Peking i Šenžen.

U Pekingu su bili gosti BLCU (Beijing Language and Culture University) univerziteta, gde su stekli osnovna znanja o kineskoj kulturi i jeziku, kroz časove kineskog jezika, kaligrafije i slikanja, ali i kroz obilaske Pekinga i Kineskog zida. Tokom boravka u Šenženu, u kome se nalazi sedište kompanije HUAWEI, našim studentima je omogućeno da se upoznaju sa nekim od najnovijih HUAWEI proizvoda i da nadograde svoja znanja iz oblasti ICT-a u HUAWEI laboratorijama. Pored upoznavanja kineske kulture i stručnog usavršavanja, naši studenti imali su i priliku da se upoznaju i razmene iskustva sa drugim učesnicima programa, studentima iz Bocvane i Indonezije.

HUAWEI guests 2015