Студенти катедре за телекомуникације гости компаније HUAWEI у Кини

Као резултат дугорочне сарадње компаније HUAWEI и Лабораторије за Радиокомуникације, Катедре за телекомуникације, десет наших студената провело је петнаест дана у Кини у оквиру интернационалног програма компаније HUAWEI "Seeds for the Future", намењеног студентима телекомуникација. Током боравка у Кини, наши студенти имали су прилику да обиђу градове Пекинг и Шенжен.

У Пекингу су били гости BLCU (Beijing Language and Culture University) универзитета, где су стекли основна знања о кинеској култури и језику, кроз часове кинеског језика, калиграфије и сликања, али и кроз обиласке Пекинга и Кинеског зида. Током боравка у Шенжену, у коме се налази седиште компаније HUAWEI, нашим студентима је омогућено да се упознају са неким од најновијих HUAWEI производа и да надограде своја знања из области ICT-а у HUAWEI лабораторијама. Поред упознавања кинеске културе и стручног усавршавања, наши студенти имали су и прилику да се упознају и размене искуства са другим учесницима програма, студентима из Боцване и Индонезије.

HUAWEI guests 2015