Studenti Katedre za Telekomunikacije gosti kompanije HUAWEI u Kini

Lepa vest stiže sa Katedre za telemunikacije ETF-a. Deset naših studenata je u nedelju 22. novembra otišlo u petnaestodnevnu posetu Kini. Rezultati dugoročne saradnje kompanije HUAWEI i Laboratorije za radiokomunikacije, Katedre za telekomunikacije, obezbedili su im učešće u programu "Seeds for the future". Tri studenta doktorskih studija: Majda Petrić, Vladimir Slavković i Ana Anastasijević, tri studenta master studija: Đorđe Lukić, Đorđe Tošić i Dušica Simić, i četiri studenta četvrte godine osnovnih studija: Bojana Ćurčić, Ana Mitić, Milena Matić i Đorđe Nedeljković u okviru ovog programa dobiće osnovna znanja vezana za kineski jezik i kulturu, dok će svoja stručna znanja nadograđivati u proizvodnim pogonima i laboratorijama kompanije HUAWEI u Pekingu, Šenženu i Hongkongu. Program koji je kompanija HUAWEI osmislila za studente telekomunikacija, a koji su u prethodnom periodu prošli i studenti sa drugih univerziteta širom sveta, podrazumeva i turistički deo programa.

Nadamo se da će se naši studenti vratiti puni lepih utisaka koje će želeti da podele sa nama.