Студенти Катедре за Телекомуникације гости компаније HUAWEI у Кини

Лепа вест стиже са Катедре за телемуникације ЕТФ-а. Десет наших студената је у недељу 22. новембра отишло у петнаестодневну посету Кини. Резултати дугорочне сарадње компаније HUAWEI и Лабораторије за радиокомуникације, Катедре за телекомуникације, обезбедили су им учешће у програму "Seeds for the future". Три студента докторских студија: Мајда Петрић, Владимир Славковић и Ана Анастасијевић, три студента мастер студија: Ђорђе Лукић, Ђорђе Тошић и Душица Симић, и четири студента четврте године основних студија: Бојана Ћурчић, Ана Митић, Милена Матић и Ђорђе Недељковић у оквиру овог програма добиће основна знања везана за кинески језик и културу, док ће своја стручна знања надограђивати у производним погонима и лабораторијама компаније HUAWEI у Пекингу, Шенжену и Хонгконгу. Програм који је компанија HUAWEI осмислила за студенте телекомуникација, а који су у претходном периоду прошли и студенти са других универзитета широм света, подразумева и туристички део програма.

Надамо се да ће се наши студенти вратити пуни лепих утисака које ће желети да поделе са нама.