Upis školske 2015/16. godine za studente master studija

Upis će se obaviti od ponedeljka, 21.09.  do  petka, 25. 09. 2015. godine od 11 do 13 časova,  u Studentskom odseku.

I Obaveštenje za studente master akademskih studija koji su master studije upisali školske 2014/15. godine

Studenti koji do 10. oktobra 2014. godine ne završe master akademske studije, odnosno ne odbrane master rad, moraju, ako žele da nastave studije, da upišu školsku 2015/16. godinu, i to:

• mogu da se upišu samo u statusu samofinansirajućih studenata i plaćaju kredite za prenesene, nepoložene ispite, po ceni od 1633 dinara po kreditu
  • ako menjaju plan studija, pri upisu podnose molbu za zamenu predmeta i za te predmete, ako se odobri zamena, plaćaju cenu prvog praćenja predmeta od 2450 dinara po kreditu
  • kredite za izradu master rada ne plaćaju

Za upis, uz indeks, je potrebno:

• jedan popunjen prijavni list (obrazac ŠV-20)
  • priznanica o uplaćenoj nadoknadi za Univerzitet u visini od 100 dinara
  • priznanica o uplaćenoj nadoknadi za Univerzitet u visini od 1500 dinara

Uplate se vrše na žiro račun Elektrotehničkog fakulteta broj 840-1438666-48, model 97, poziv na broj 80200, svrha „za Univerzitet“.

Uplata prve rate školarine je do 31.oktobra 2015. godine preko studentskih naloga.

II Obaveštenje za studente master akademskih studija koji su master studije upisali školske 2013/14. godine

• Studenti koji do 10. oktobra 2015. godine ne završe master akademske studije, odnosno ne odbrane master rad, moraju, ako žele da nastave studije, da upišu školsku 2015/16. godinu, uz podnošenje molbe za produžetak master studija za dva semestra. To pravo imaju samo studenti koji su položili sve ispite i ostvarili 30 ESPB.

Na bodove za master rad student ima popust od 1/3 cene školarine ako nije prijavio temu.
Student ima popust od još 1/3 cene  školarine ako je prijavio temu.
Student ima popust od još 1/3 cene  školarine ako je predao urađen master rad.

Studenti koji ne završe master studije do 10. oktobra 2015. godine, i nemaju uslov za produžetak studija za dva semestra, mogu se upisati  ponovo na master studije u drugom upisnom roku za master studije, prema uslovima koji su objavljeni u konkursu za upis na master studije u školskoj 2015/16. godini.

Izvod  iz teksta konkursa:

Ukoliko preostane slobonih mesta posle upisa u prvom upisnom roku, biće raspisan drugi upisni rok. Obaveštenje o drugom upisnom roku biće pravovremeno objavljeno na sajtu Fakulteta.

U drugom upisnom  roku  mogu da konkurišu i kandidati koji su bili upisani na master akademske studije na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu. Pravo ponovnog upisa studenti mogu iskoristiti samo jedanput. Ovi studenti se upisuju u statusu samofinansiranja.

Ovi studenti predaju popunjenu prijavu na konkurs i plaćaju 5000 dinara na ime prijave za upis. Ukoliko im budu priznati položeni ispiti plaćaju 2.500 dinara po priznatom ispitu. Na bodove za master rad student ima popust od 1/3 cene školarine, ako nije prijavio temu. Ako je tema prijavljena student ima popust od još 1/3 cene školarine.

Za upis, uz indeks, je potrebno:

• molba za produžetak studija za dva semestra (formular molbe iz Skriptarnice) uz priznanicu o uplati u iznosu od 5000 dinara
  • jedan popunjen prijavni list (obrazac ŠV-20)
  • priznanica o uplaćenoj nadoknadi za Univerzitet u visini od 100 dinara
  • priznanica o uplaćenoj nadoknadi za Univerzitet u visini od 1500 dinara