Prezentacija "Sistem za interaktivni tretman i evaluaciju stanja dece sa autizmom"

Poštovani,

Pozivamo Vas na prezentaciju inovacionog projekta „Sistem za interaktivni tretman i evaluaciju stanja dece sa autizmom“ koju organizuje Inovacioni centar Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu u saradnji sa udruženjem „ABA tretman za decu sa autizmom u Srbiji”.

Prezentacija će se održati u subotu, 04. jula 2015. godine u Beogradu u svečanoj sali Elektrotehničkog fakulteta (I sprat), Bulevar kralja Aleksandra 73, sa početkom u 11 časova.

Cilj prezentacije je upoznavanje javnosti, ali i roditelja, stručnjaka, istraživača i aktivista koji se iz perspektive različitih disciplina, teorijski i praktično bave edukacijom i rehabilitacijom osoba sa poremećajem autističkog spektra, sa rezultatima ovog projekta i mogućnostima korišćenja modernih tehnologija u radu sa decom sa poremećajem autističkog spektra.

Osim prezentacije projekta, ustanovama iz Beograda koje rade sa decom sa poremećajima iz autističnog spektra biće dodeljeni tablet uređaji sa instaliranom aplikacijom aKomunikator, koja je jedan od rezultata ovog projekta.

Broj mesta je ograničen. Molimo Vas da prijavu za prisustvo prezentaciji projekta i radnoj tribini izvršite na e-mail: abasrbija@gmail.com do 02. jula 2015. godine.

AGENDA

11.00 Otvaranje i pozdravne reči

Prof. dr Branko Kovačević, dekan (Elektrotehnički fakultet Univerziteta u Beogradu)

11.15 Uvodna izlaganja

Doc. dr Nataša Dragašević-Mišković (Univerzitet u Beogradu – Medicinski fakultet, ABA tretman za decu sa autizmom u Srbiji): O AUTIZMU I ABA TRETMANU

Dr Milica Đurić-Jovičić (Inovacioni centar Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu): PREZENTACIJA PROJEKTA „SISTEM ZA INTERAKTIVNI TRETMAN I EVALUACIJU STANJA DECE SA AUTIZMOM“

Dodela tableta sa instaliranom aplikacijom komunikatora ustanovama koje rade sa decom sa poremaćajima iz autističkog spektra, u saradnji sa kompanijom Comtrade.

12.00 Koktel i demonstracija sistema

12.30 RADNA TRIBINA

Tracie Lindblad, M.Sc., M.Ed., SLP, Reg. CALSPO, BCBA, (Speech Language Pathology, Faculty of Medicine, University of Toronto, Monarch House, CBI Health Group, Canada): METODE I TEHNIKE U PODSTICANJU KOMUNIKATIVNIH SPOSOBNOSTI DECE SA POREMEĆAJEM AUTISTIČKOG SPEKTRA

Prof. dr Nenad Glumbić (Univerzitet u Beogradu - Fakultet za specijalnu edukaciju): POTEŠKOĆE U KOMUNIKACIJI KOD OSOBA SA POREMEĆAJEM AUTISTIČKOG SPEKTRA