Презентација "Систем за интерактивни третман и евалуацију стања деце са аутизмом"

Поштовани,

Позивамо Вас на презентацију иновационог пројекта „Систем за интерактивни третман и евалуацију стања деце са аутизмом“ коју организује Иновациони центар Електротехничког факултета Универзитета у Београду у сарадњи са удружењем „АБА третман за децу са аутизмом у Србији”.

Презентација ће се одржати у суботу, 04. јула 2015. године у Београду у свечаној сали Електротехничког факултета (I спрат), Булевар краља Александра 73, са почетком у 11 часова.

Циљ презентације је упознавање јавности, али и родитеља, стручњака, истраживача и активиста који се из перспективе различитих дисциплина, теоријски и практично баве едукацијом и рехабилитацијом особа са поремећајем аутистичког спектра, са резултатима овог пројекта и могућностима коришћења модерних технологија у раду са децом са поремећајем аутистичког спектра.

Осим презентације пројекта, установама из Београда које раде са децом са поремећајима из аутистичног спектра биће додељени таблет уређаји са инсталираном апликацијом аКомуникатор, која је један од резултата овог пројекта.

Број места је ограничен. Молимо Вас да пријаву за присуство презентацији пројекта и радној трибини извршите на e-mail: abasrbija@gmail.com до 02. јула 2015. године.

АГЕНДА

11.00 Отварање и поздравне речи

Проф. др Бранко Ковачевић, декан (Електротехнички факултет Универзитета у Београду)

11.15 Уводна излагања

Доц. др Наташа Драгашевић-Мишковић (Универзитет у Београду – Медицински факултет, АБА третман за децу са аутизмом у Србији): О АУТИЗМУ И АБА ТРЕТМАНУ

Др Милица Ђурић-Јовичић (Иновациони центар Електротехничког факултета у Београду): ПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРОЈЕКТА „СИСТЕМ ЗА ИНТЕРАКТИВНИ ТРЕТМАН И ЕВАЛУАЦИЈУ СТАЊА ДЕЦЕ СА АУТИЗМОМ“

Додела таблета са инсталираном апликацијом комуникатора установама које раде са децом са поремаћајима из аутистичког спектра, у сарадњи са компанијом Comtrade.

12.00 Коктел и демонстрација система

12.30 РАДНА ТРИБИНА

Tracie Lindblad, M.Sc., M.Ed., SLP, Reg. CALSPO, BCBA, (Speech Language Pathology, Faculty of Medicine, University of Toronto, Monarch House, CBI Health Group, Canada): МЕТОДЕ И ТЕХНИКЕ У ПОДСТИЦАЊУ КОМУНИКАТИВНИХ СПОСОБНОСТИ ДЕЦЕ СА ПОРЕМЕЋАЈЕМ АУТИСТИЧКОГ СПЕКТРА

Проф. др Ненад Глумбић (Универзитет у Београду - Факултет за специјалну едукацију): ПОТЕШКОЋЕ У КОМУНИКАЦИЈИ КОД ОСОБА СА ПОРЕМЕЋАЈЕМ АУТИСТИЧКОГ СПЕКТРА