IoT Workshop

Poštovane kolege studenti, asistenti, profesori,

Institut RT-RK je razvio pametnu utičnicu koja za radio komunikaciju koristi  BLUETOOTH LOW ENERGY i pored funkcija uključivanja-isključivanja strujnog kola, obezbeđuje funkcije merenja potrošnje.

Ideja ovog WORKSHOP-a je da obuči studente i sve zainteresovane za razvoj aplikacija za mobilne uređaje (mobilne telefone, tablete) na bazi ANDROID operativnog sistema.

Workshop je koncipiran tako da se predavanja i konsultacije održavaju četiri subote u maju od 09:00 do 16:00.

Predavači na workshopu su članovi Odseka za Računarsku tehniku i računarske komunikacije, kao i članovi OBLO tima Instituta RT-RK: Doc. dr Ištvan Papp, Roman Pavlović kao i članovi STRATUS studentskog projekta.

VAŽNI DATUMI

25. 04. 2015  - prijave do ovog datuma na adresu plug_ws@rt-rk.com. U prijavi pored osnovnih generalija treba navesti ideju aplikacije koju biste razvijali

09. 05. 2015 - uvodno predavanje o uređaju, postavljanje frameworka za aplikaciju, sprega sa cloud servisima.

16. 05 / 23. 05. / 30. 05. - workshop, rad na projektima, Q&A sesije od 09:00 – 16:00 u prostorijama Instituta sa članovima inženjerskog tima.

Broj učesnika je ograničen. Svaki polaznik workshopa razvija aplikaciju na svom Android uređaju.

Svaki učesnik workshopa će dobiti na poklon jednu pametnu utičnicu.
Na kraju workshopa biće proglašena najbolja aplikacija a pobednik će dobiti na poklon SAMSUNG S6.

Pogledajte detaljnije na sajtu: http://www.rt-rk.com/careers/iot-workshop