IoT Workshop

Поштоване колеге студенти, асистенти, професори,

Институт РТ-РК је развио паметну утичницу која за радио комуникацију користи  BLUETOOTH LOW ЕНЕРГY и поред функција укључивања-искључивања струјног кола, обезбеђује функције мерења потрошње.

Идеја овог WORKSHOP-а је да обучи студенте и све заинтересоване за развој апликација за мобилне уређаје (мобилне телефоне, таблете) на бази ANDROID оперативног система.

Workshop је конципиран тако да се предавања и консултације одржавају четири суботе у мају од 09:00 до 16:00.

Предавачи на wорксхопу су чланови Одсека за Рачунарску технику и рачунарске комуникације, као и чланови ОБЛО тима Института РТ-РК: Доц. др Иштван Папп, Роман Павловић као и чланови СТРАТУС студентског пројекта.

ВАЖНИ ДАТУМИ

25. 04. 2015  - пријаве до овог датума на адресу plug_ws@rt-rk.com. У пријави поред основних генералија треба навести идеју апликације коју бисте развијали

09. 05. 2015 - уводно предавање о уређају, постављање фрамеwорка за апликацију, спрега са цлоуд сервисима.

16. 05 / 23. 05. / 30. 05. - wорксхоп, рад на пројектима, Q&А сесије од 09:00 – 16:00 у просторијама Института са члановима инжењерског тима.

Број учесника је ограничен. Сваки полазник wорксхопа развија апликацију на свом Андроид уређају.

Сваки учесник wорксхопа ће добити на поклон једну паметну утичницу.
На крају wорксхопа биће проглашена најбоља апликација а победник ће добити на поклон САМСУНГ С6.

Погледајте детаљније на сајту: http://www.rt-rk.com/careers/iot-workshop