Stipendije za školovanje u Francuskoj

U želji da unapredi saradnju između Francuske i Srbije i podstakne mobilnost studenata iz Srbije, Francuski institut u Srbiji obnovio je konkurs za dodelu stipendija za 2015-2016. godinu za studente iz Srbije koji žele da nastave školovanje u Francuskoj za nivo master II i doktorske studije u komentorstvu.

U prethodnoj univerzitetskoj godini dodeljeno je tridesetak stipendija koje pokrivaju troškove školarine (u iznosu do 1000 €, osim u izuzetnim slučajevima…), života u Francuskoj, kao i socijalnog osiguranja. Studenti koji su izabrani imaju status „stipendiste Francuske Vlade”.

U četvrtak 29. januara u 11 časova, u Sali 61, predstavnice Francuskog instituta govoriće o studijama u Francuskoj i stipendijama na koje studenti iz Srbije mogu da konkurišu za nastavak studija u Francuskoj.

Detaljnije u brošuri