Стипендије за школовање у Француској

У жељи да унапреди сарадњу између Француске и Србије и подстакне мобилност студената из Србије, Француски институт у Србији обновио је конкурс за доделу стипендија за 2015-2016. годину за студенте из Србије који желе да наставе школовање у Француској за ниво мастер II и докторске студије у коменторству.

У претходној универзитетској години додељено је тридесетак стипендија које покривају трошкове школарине (у износу до 1000 €, осим у изузетним случајевима…), живота у Француској, као и социјалног осигурања. Студенти који су изабрани имају статус „стипендисте Француске Владе”.

У четвртак 29. јануара у 11 часова, у Сали 61, представнице Француског института говориће о студијама у Француској и стипендијама на које студенти из Србије могу да конкуришу за наставак студија у Француској.

Детаљније у брошури