Upis školske 2014/15. godine za studente osnovnih studija

Upis počinje u ponedeljak, 22.09.2014. godine.

Studenti koji dolaze na upis treba obavezno da provere da li su im sve ocene unete, ako su im one bitne za definisanje statusa, budžet ili samofinansiranje, prilikom upisa.

Za studente po novom Zakonu upis će biti omogućen samo ako su popunili studentske ankete.

Upis će se vršiti od 11 do 14 časova u Studentskom odseku.

Samofinansirajući studenti koji nisu izmirili svoje novčane obaveze prema Fakultetu tokom 2013/14. školske godine, moraju da to obave pre upisa.

Studenti studijskog programa Elektrotehnika i računarstvo koji prvi put upisuju 2. studijsku godinu upisuju se nakon izvršenog rangiranja za module, o čemu će biti naknadno obavešteni.

Studenti studijskog programa Softversko inženjerstvo koji su prvu studijsku godinu prvi put upisali u školskoj 2011/12. godini, 2012/13. godini  i  2013/14. godini,  a stekli su pravo na rangiranje za budžet,  upisuju se  nakog izvršenog rangiranja za budžet,  o čemu će biti naknadno obavešteni.

Studenti koji su prvu studijsku godinu prvi put upisali školske 2006/07.  godine i izgubili status studenta, po osnovu dužine trajanja studija od  8 godina za završetak studija, mogu podneti molbu za produžetak studija za još dva semestra, samo ako im je do završetka studija preostalo najviše  60 ESPB.   Molbe se podnose u Studentskom odseku u vreme upisa.

Studenti koji žele da podnesu:

• molbu za oslobađanje dela školarine
  • molbu za promenu modula

moraju to da učine u trenutku upisa.

Studenti materijalno ugroženih porodica koji podnose molbu za oslobađanje dela školarine uz molbu (kupuje se u skriptarnici i zaokružuje maksimalno oslobađanje 50%; stvarni procenat oslobađanja zavisiće od prosečnog mesečnog prihoda) podnose i uverenje o prosečnom mesečnom prihodu po članu domaćinstva za period od 1. januara do 30. juna 2014. godine (izdaje nadležni opštinski organ u mestu prebivališta studenta). Studenti koji zbog smrti članova uže porodice u školskoj 2013/14 podnose molbu za oslobađanje školarine u iznosu 100% podnose fotokopije odgovarajućih dokumenata (original na uvid). Studenti upisani prvi put u prvu studijsku godinu u školskoj 2014/15. godini nemaju pravo oslobađanja dela školarine na osnovu materijalnog statusa.

22. i 23. septembar

Upis 1., 2. (oni koji obnavljaju drugu studijsku godinu), 3. i 4. studijske godine u statusu samofinansiranja za studijski program Elektrotehnika i računarstvo i Softversko inženjerstvo.

24. i 25. septembar

Upis studenata na teret budžeta za studijski program Elektrotehnika i računarstvo, bez obzira koju studijsku godinu upisuju (osim studenata koji prvi put upisuju drugu studijsku godinu)

• koji su se prvi put upisali na prvu studijsku godinu u 2011/12., 2012/13. školskoj godini i u školskoj 2013/14 ostvarili najmanje 48 ESPB
  • koji su se prvi put upisali na prvu studijsku godinu u 2011/12., 2012/13., 2013/14. školskoj godini i u školskoj 2013/14 ostvarili najmanje 46 ESPB, i koji do sada nisu koristili stručnu praksu (2ESPB) za ostvarivanje budžetskog uslova (upis stručne prakse će se raditi na samom upisu - na osnovu usmenog zahteva studenta)

26. septembar

Upis studenata po starom zakonu.

Za upis je potrebno:

• indeks
  • 2 prijavna lista šv-20
  • uplatnica za univerzitet u iznosu od 100- dinara, koju plaćaju svi studenti, na žiro račun Fakulteta, model 97,  sa pozivom na br. 80200
  • uplatnica za Univerzitet u iznosu od 1.000- dinara, koju plaćaju svi studenti koji se upisuju u statusu samofinansirajućih studenata  (kao i studenti studijskog programa Softversko inženjerstvo koji primaju stipendije, odnosno oslobođeni su školarine), na žiro račun Fakulteta , model 97, sa pozivom na br.  80200 ; svrha:“ za Univerzitet“-

Žiro račun Fakulteta je  840-1438666-48

Napomena

• Studenti se upisuju u statusu studenta koji se finansira iz budžeta ili se sam finansira.
  • Prilikom upisa se definiše status studenta.
  • Prilikom upisa, samofinansirajući studenti ne podnose dokaz o uplati prve rate školarine. Rok za uplatu prve rate školarine je 31. oktobar 2014. godine.
  • Posle upisa studenti biraju predmete koje žele da upišu za jesenji semestar školske 2014/15. godine. Biranje predmeta će trajati zaključno sa 05.oktobrom 2014. do ponoći
  • Studenti koji se sami finansiraju, na osnovu predračuna, posle izbora predmeta, a po uputstvu za elektronsko plaćanje, plaćaju rate po utvrđenoj dinamici.
  • Za  prvo praćenje predmeta cena kredita je 1.650 dinara/kredit
  • Za ponovno praćenje predmeta cena kredita je 1.100 dinara/kredit