Упис школске 2014/15. године за студенте основних студија

Упис почиње у понедељак, 22.09.2014. године.

Студенти који долазе на упис треба обавезно да провере да ли су им све оцене унете, ако су им оне битне за дефинисање статуса, буџет или самофинансирање, приликом уписа.

За студенте по новом Закону упис ће бити омогућен само ако су попунили студентске анкете.

Упис ће се вршити од 11 до 14 часова у Студентском одсеку.

Самофинансирајући студенти који нису измирили своје новчане обавезе према Факултету током 2013/14. школске године, морају да то обаве пре уписа.

Студенти студијског програма Електротехника и рачунарство који први пут уписују 2. студијску годину уписују се након извршеног рангирања за модуле, о чему ће бити накнадно обавештени.

Студенти студијског програма Софтверско инжењерство који су прву студијску годину први пут уписали у школској 2011/12. години, 2012/13. години  и  2013/14. години,  а стекли су право на рангирање за буџет,  уписују се  наког извршеног рангирања за буџет,  о чему ће бити накнадно обавештени.

Студенти који су прву студијску годину први пут уписали школске 2006/07.  године и изгубили статус студента, по основу дужине трајања студија од  8 година за завршетак студија, могу поднети молбу за продужетак студија за још два семестра, само ако им је до завршетка студија преостало највише  60 ЕСПБ.   Молбе се подносе у Студентском одсеку у време уписа.

Студенти који желе да поднесу:

• молбу за ослобађање дела школарине
  • молбу за промену модула

морају то да учине у тренутку уписа.

Студенти материјално угрожених породица који подносе молбу за ослобађање дела школарине уз молбу (купује се у скриптарници и заокружује максимално ослобађање 50%; стварни проценат ослобађања зависиће од просечног месечног прихода) подносе и уверење о просечном месечном приходу по члану домаћинства за период од 1. јануара до 30. јуна 2014. године (издаје надлежни општински орган у месту пребивалишта студента). Студенти који због смрти чланова уже породице у школској 2013/14 подносе молбу за ослобађање школарине у износу 100% подносе фотокопије одговарајућих докумената (оригинал на увид). Студенти уписани први пут у прву студијску годину у школској 2014/15. години немају право ослобађања дела школарине на основу материјалног статуса.

22. и 23. септембар

Упис 1., 2. (они који обнављају другу студијску годину), 3. и 4. студијске године у статусу самофинансирања за студијски програм Електротехника и рачунарство и Софтверско инжењерство.

24. и 25. септембар

Упис студената на терет буџета за студијски програм Електротехника и рачунарство, без обзира коју студијску годину уписују (осим студената који први пут уписују другу студијску годину)

• који су се први пут уписали на прву студијску годину у 2011/12., 2012/13. школској години и у школској 2013/14 остварили најмање 48 ЕСПБ
  • који су се први пут уписали на прву студијску годину у 2011/12., 2012/13., 2013/14. школској години и у школској 2013/14 остварили најмање 46 ЕСПБ, и који до сада нису користили стручну праксу (2ЕСПБ) за остваривање буџетског услова (упис стручне праксе ће се радити на самом упису - на основу усменог захтева студента)

26. септембар

Упис студената по старом закону.

За упис је потребно:

• индекс
  • 2 пријавна листа шв-20
  • уплатница за универзитет у износу од 100- динара, коју плаћају сви студенти, на жиро рачун Факултета, модел 97,  са позивом на бр. 80200
  • уплатница за Универзитет у износу од 1.000- динара, коју плаћају сви студенти који се уписују у статусу самофинансирајућих студената  (као и студенти студијског програма Софтверско инжењерство који примају стипендије, односно ослобођени су школарине), на жиро рачун Факултета , модел 97, са позивом на бр.  80200 ; сврха:“ за Универзитет“-

Жиро рачун Факултета је  840-1438666-48

Напомена

• Студенти се уписују у статусу студента који се финансира из буџета или се сам финансира.
  • Приликом уписа се дефинише статус студента.
  • Приликом уписа, самофинансирајући студенти не подносе доказ о уплати прве рате школарине. Рок за уплату прве рате школарине је 31. октобар 2014. године.
  • После уписа студенти бирају предмете које желе да упишу за јесењи семестар школске 2014/15. године. Бирање предмета ће трајати закључно са 05.октобром 2014. до поноћи
  • Студенти који се сами финансирају, на основу предрачуна, после избора предмета, а по упутству за електронско плаћање, плаћају рате по утврђеној динамици.
  • За  прво праћење предмета цена кредита је 1.650 динара/кредит
  • За поновно праћење предмета цена кредита је 1.100 динара/кредит