Otvorena nova laboratorija za računarsku grafiku i virtuelnu realnost

Laboratorija za računarsku grafiku i virtuelnu stvarnost

Na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu u petak 25. aprila 2014. godine otvorena je Laboratorija za računarsku grafiku i virtuelnu realnost.

Sredstva za adaptaciju i opremanje laboratorije donirala je kompanija "Nordeus" iz Beograda, tvorac jedne od najpopularnijih sportskih video igara na planeti - "Top Eleven". Laboratorija je prvenstveno namenjena naučno-istraživačkom radu studenata osnovnih, master i doktorskih studija. U laboratoriji će studenti zainteresovani za istraživanje i usavršavanje u atraktivnim oblastima računarske grafike i virtuelne realnosti, radom za računarima opremljenim veoma brzim savremenim grafičkim adapterima, biti u prilici da steknu nova znanja i veštine, kao i da usavrše postojeća.