Отворена нова лабораторија за рачунарску графику и виртуелну реалност

Laboratorija za računarsku grafiku i virtuelnu stvarnost

На Електротехничком факултету Универзитета у Београду у петак 25. априла 2014. године отворена је Лабораторија за рачунарску графику и виртуелну реалност.

Средства за адаптацију и опремање лабораторије донирала је компанија "Nordeus" из Београда, творац једне од најпопуларнијих спортских видео игара на планети - "Top Eleven". Лабораторија је првенствено намењена научно-истраживачком раду студената основних, мастер и докторских студија. У лабораторији ће студенти заинтересовани за истраживање и усавршавање у атрактивним областима рачунарске графике и виртуелне реалности, радом за рачунарима опремљеним веома брзим савременим графичким адаптерима, бити у прилици да стекну нова знања и вештине, као и да усаврше постојећа.