MeSRoB 2013

Poštovane kolege,

Pozivamo Vas da prisustvujete predavnju Prof. Yoshihiko Nakamure, Direktora Laboratorije za robotiku, Instituta za Mehano Informatiku, Univerziteta u Tokiju koji će dana 9. Jula 2013. godine s početkom u 9:30 časova u Velikoj Sali Instituta Mihajlo Pupin održati plenarno predavanje „From Recent Studies of Humanoid Robotics“ u okviru posete našoj Laboratoriji a povodom jubileja 45 godina uspešnog rada i naučnog skupa MeSRoB 2013. Posle predavanja koje će trajati 90 min biće stručna diskusija i predviđeno je da se našem gostu uruči diploma počasnog člana Akademije inženjerskih nauka Srbije (AINS) što će učiniti kolege iz Akademije. Ovo je retka prilika da čujemo predavanje jednog od vodećih svetskih robotičara današnjice, inače velikog poštovaoca dela Akademika Miomira Vukobratovića i njegovih saradnika iz Laboratorije za robotiku IMP.

Ujedno, obaveštavamo Vas o drugom veoma važnom događaju koji će se desiti u Institutu Mihajlo Pupin. Dana 11. i 12. Jula 2013. od 9:00 – 17:00 u Institutu se održava međunarodni naučni skup „New Trends in Medical and Service Robotics (MeSRoB 2013)“ na veoma visokom stručnom nivou s učešćem 29 predavača iz 14 evropskih država, Japana i Rusije. Ulaz je slobodan za sve zaintersovane kolege.

Plakat MESROB