MeSRoB 2013

Поштоване колеге,

Позивамо Вас да присуствујете предавњу Prof. Yoshihiko Nakamure, Директора Лабораторије за роботику, Института за Механо Информатику, Универзитета у Токију који ће дана 9. Јула 2013. године с почетком у 9:30 часова у Великој Сали Института Михајло Пупин одржати пленарно предавање „From Recent Studies of Humanoid Robotics“ у оквиру посете нашој Лабораторији а поводом јубилеја 45 година успешног рада и научног скупа MeSRoB 2013. После предавања које ће трајати 90 мин биће стручна дискусија и предвиђено је да се нашем госту уручи диплома почасног члана Академије инжењерских наука Србије (АИНС) што ће учинити колеге из Академије. Ово је ретка прилика да чујемо предавање једног од водећих светских роботичара данашњице, иначе великог поштоваоца дела Академика Миомира Вукобратовића и његових сарадника из Лабораторије за роботику ИМП.

Уједно, обавештавамо Вас о другом веома важном догађају који ће се десити у Институту Михајло Пупин. Дана 11. и 12. Јула 2013. од 9:00 – 17:00 у Институту се одржава међународни научни скуп „New Trends in Medical and Service Robotics (MeSRoB 2013)“ на веома високом стручном нивоу с учешћем 29 предавача из 14 европских држава, Јапана и Русије. Улаз је слободан за све заинтерсоване колеге.

Плакат MESROB