Drugi upisni rok na Elektrotehničkom fakultetu

U drugom upisnom roku mogu konkurisati samo kandidati koji su srednju školu završili u inostranstvu, a koji nisu polagali prijemni ispit u prvom upisnom roku. Za takve kandidate određena je kvota od 2% broja kandidata upisanih u prvom konkursnom roku.

Broj studenata koji se upisuje na prvu godinu Elektrotehničkog fakulteta u drugom upisnom roku:

Studijski program (Odsek) Kandidati čije se školovanje finansira iz budžeta Kandidati koji sami finansiraju školovanje
Elektrotehnika i računarstvo (EFO) 8 2
Softversko inženjerstvo (SI) - 1

Dodatni uslov za upis na budžet jeste da kandidati moraju ostvariti najmanje 73.52 bodova, koliko je imao poslednji kandidat upisan na teret budžeta u prvom konkursnom roku.

Prijavljivanje kandidata za drugi konkursni rok obaviće se 3. i 4. septembra od 10 do 14 časova u sobi 92 na Elektrotehničkom fakultetu. Prijemni ispit iz matematike održaće se 5. septembra, a prijemni ispit iz fizike 6. septembra u 10 časova u prostorijama Elektrotehničkog fakulteta.

Detaljne informacije o kalendaru i proceduri upisa biće objavljene na stranicama posvećenim prijemnom ispitu.