Together We Make Flying Safe

Udruženje studenata tehnike Evrope – BEST Beograd (Board of European Students of Technology) ovog proleća organizuje međunarodni stručni seminar na temu vazduhoplovstva, pod nazivom "Together We Make Flying Safe". Seminar će se održati u periodu od 11. do 21. maja, na Mašinskom i Saobraćajnom fakultetu u Beogradu.

Učešćem na ovom seminaru, 24 studenta sa 19 evropskih univerziteta, zajedno sa kolegama sa Univerziteta u Beogradu, imaće priliku da steknu nova znanja vezano za konstrukciju vazduhoplova i bezbednost u vazdušnom saobraćaju. BEST kao organizacija koja širom Evrope podstiče saradnju univerziteta, kompanija i studenata, kroz ovakve događaje želi da unapredi razmenu znanja i kulturnih vrednosti mladih širom Evrope.

Po prvi put, prepoznavši veliko interesovanje studenata za temu letenja, BEST ove godine bira oblast vazduhoplovstva za temu seminara. Na taj način želi da u najboljem svetlu predstavi našu zemlju - koja ovu tradiciju neguje više od jednog veka. Jedan od glavnih zadataka seminara je opravdanje i održavanje dobre reputacije vazduhoplovstva pred budućim inženjerima iz cele Evrope, kao i povećanje interesovanja za ovu struku među domaćim studentima.

BEST Beograd daje priliku, kako domaćim, tako i inostranim studentima koji dolaze na usavršavanje u Srbiju, da kroz razmenu iskustva i znanja steknu uvid u metode rada na drugim fakultetima, a kao glavne ciljeve seminara prepoznaje sticanje znanja iz oblasti vazduhoplovstva i podsticanje kulturne razmene među učesnicima seminara.

Osnovni zadaci seminara:

• pružanje sveobuhvatnog teoretskog znanja iz tematske oblasti, putem predavanja renomiranih profesora Beogradskog univerziteta i stručnjaka iz kompanija;
  • sticanje praktičnog znanja – kroz brojne radionice, studije slučaja, kao i kroz posete institutima, aerodromima, muzejima i kompanijama;
  • uspostavljanje novih kontakata i poznanstava kroz timski rad na projektu;
  • upoznavanje inostranih studenata sa sa kulturom, običajima i načinom života u Beogradu i Srbiji kroz niz kulturno-zabavnih sadržaja
  • polaganje završnog testa sastavljenog od strane profesora i stručnjaka iz kompanija, na kome se ocenjuje stečeno znanje;
  • dobijanje ESPB bodova, koji se na većini univerziteta u Evropi priznaju.