Together We Make Flying Safe

Удружење студената технике Европе – БЕСТ Београд (Board of European Students of Technology) овог пролећа организује међународни стручни семинар на тему ваздухопловства, под називом "Together We Make Flying Safe". Семинар ће се одржати у периоду од 11. до 21. маја, на Машинском и Саобраћајном факултету у Београду.

Учешћем на овом семинару, 24 студента са 19 европских универзитета, заједно са колегама са Универзитета у Београду, имаће прилику да стекну нова знања везано за конструкцију ваздухоплова и безбедност у ваздушном саобраћају. БЕСТ као организација која широм Европе подстиче сарадњу универзитета, компанија и студената, кроз овакве догађаје жели да унапреди размену знања и културних вредности младих широм Европе.

По први пут, препознавши велико интересовање студената за тему летења, БЕСТ ове године бира област ваздухопловства за тему семинара. На тај начин жели да у најбољем светлу представи нашу земљу - која ову традицију негује више од једног века. Један од главних задатака семинара је оправдање и одржавање добре репутације ваздухопловства пред будућим инжењерима из целе Европе, као и повећање интересовања за ову струку међу домаћим студентима.

БЕСТ Београд даје прилику, како домаћим, тако и иностраним студентима који долазе на усавршавање у Србију, да кроз размену искуства и знања стекну увид у методе рада на другим факултетима, а као главне циљеве семинара препознаје стицање знања из области ваздухопловства и подстицање културне размене међу учесницима семинара.

Основни задаци семинара:

• пружање свеобухватног теоретског знања из тематске области, путем предавања реномираних професора Београдског универзитета и стручњака из компанија;
  • стицање практичног знања – кроз бројне радионице, студије случаја, као и кроз посете институтима, аеродромима, музејима и компанијама;
  • успостављање нових контаката и познанстава кроз тимски рад на пројекту;
  • упознавање иностраних студената са са културом, обичајима и начином живота у Београду и Србији кроз низ културно-забавних садржаја
  • полагање завршног теста састављеног од стране професора и стручњака из компанија, на коме се оцењује стечено знање;
  • добијање ЕСПБ бодова, који се на већини универзитета у Европи признају.