Treći upisni rok na master akademske studije 2011/12

OBAVEŠTENJE o upisu na preostala slobodna mesta na master akademskim studijama

Zainteresovani kandidati za upis na preostala slobodna mesta na master akademskim studijama, u statusu studenta koji se sami finansiraju, mogu se prijaviti i upisati od utorka, 1. novembra do petka, 4. novembra 2011. godine, u Studentskom odseku, u terminu od 11 do 14 časova.

Studenti su u obavezi da završe studije do 30.09.2012. godine odnosno 30.09.2013. godine, i nemaju pravo na nadoknadu predispitnih obaveza za izabrane predmete u jesenjem semestru školske 2011/12. godine.

Studenti koji konkurišu sa drugih Fakulteta ili su osnovne studije završili na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu ali prelaze sa osnovnog modula na drugi modul, se prvo prijavljuju pa se upisuju tek po rešavanju njihovog statusa, sa ili bez dodatnih ispita. Studenti koji konkurišu sa završenim osnovnim studijama na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu i ne menjaju modul studija se istovremeno i prijavljuju i upisuju.

Za prijavu je potrebno :

• popunjena prijava za upis(pruzeti prijavu)
  • overene fotokopije dokumenata (originalna dokumenta se podnose na uvid):
    • diploma o završenim osnovnim studijama,
    • uverenje o položenim ispitima tokom osnovnih studija
    • izvod iz matične knjige rođenih
  • priznanica na 2.500 dinara za prijavu za upis, na žiro račun Elektrotehničkog fakulteta broj 840-1438666-48, model 97, poziv na broj 80200 svrha uplate „prijava za upis“.

Za upis je potrebno:

• indeks se dobija pri upisu
  • dva popunjena prijavna lista (obrazac ŠV-20)
  • dve fotografije formata 3,5 h 4,5 cm
  • priznanica o uplaćenoj nadoknadi za Univerzitet u visini od 100 dinara na žiro račun Elektrotehničkog fakulteta broj 840-1438666-48, model 97, poziv na broj 80200, svrha uplate „za Univerzitet“)
  • priznanica o uplaćenoj nadoknadi za Univerzitet u visini od 1.500 dinara na žiro račun Elektrotehničkog fakulteta broj 840-1438666-48, model 97, poziv na broj 80200, svrha uplate „za Univerzitet“)

Iznos školarine je 112.000 dinara i može se platiti u četiri rate. Rate se definišu prema kreditima za prijavljene predmete, dve rate u jesenjem, odnosno dve rate u prolećnom semestru.

Pri upisu obavezno je predati popunjen PLAN STUDIJA (preuzeti formular), gde student prijavljuje izborne predmete (ukupno 5 predmeta), na osnovu pravila „3 + 2“, gde su najmanje 3 predmeta obavezno iz A grupe predmeta upisanog modula. Preostala 2 predmeta mogu biti predmeti A ili B grupe upisanog modula, ili predmeti nekog drugog modula. Jedan predmet iz grupe B može se zameniti sa dva predmeta iz grupe opšteobrazovnih predmeta.

Na master akademske studije u datim rokovima mogu se ponovo upisati i studenti koji su se prvi put upisali na prvu godinu studija u školskoj 2007/08, 2008/09 i 2009/10 i kojima je istekao zakonski rok za završetak studija. Za kandidate koji se ponovo upisuju, pored gore navedenog, potrebno je da donesu i

• „stari“ indeks sa master studija koji će biti zadržan u studentskom odseku
  • standardnu fakultetsku molbu sa ispunjenim podacima iz „starog“ indeksa,  u kojoj će navesti „ponovni upis na master akademske studije“.
  • na poleđini molbe je potrebno navesti koje predmete studenti žele da im budu priznati.
  • u planu studija položene predmete označiti sa „položen“.

Ovim studentima biće priznati položeni ispiti, a na ime školarine plaćaće kredite za zaostale ispite i 15 kredita za završni rad. Cena kredita je 1870 dinara.

Rok za završetak studija, odbranjen master rad, je 30.9.2013. godine. Posle tog roka im neće biti omogućen ponovni upis niti produžetak studija.