Трећи уписни рок на мастер академске студије 2011/12

ОБАВЕШТЕЊЕ о упису на преостала слободна места на мастер академским студијама

Заинтересовани кандидати за упис на преостала слободна места на мастер академским студијама, у статусу студента који се сами финансирају, могу се пријавити и уписати од уторка, 1. новембра до петка, 4. новембра 2011. године, у Студентском одсеку, у термину од 11 до 14 часова.

Студенти су у обавези да заврше студије до 30.09.2012. године односно 30.09.2013. године, и немају право на надокнаду предиспитних обавеза за изабране предмете у јесењем семестру школске 2011/12. године.

Студенти који конкуришу са других Факултета или су основне студије завршили на Електротехничком факултету у Београду али прелазе са основног модула на други модул, се прво пријављују па се уписују тек по решавању њиховог статуса, са или без додатних испита. Студенти који конкуришу са завршеним основним студијама на Електротехничком факултету у Београду и не мењају модул студија се истовремено и пријављују и уписују.

За пријаву је потребно :

• попуњена пријава за упис(прузети пријаву)
  • оверене фотокопије докумената (оригинална документа се подносе на увид):
    • диплома о завршеним основним студијама,
    • уверење о положеним испитима током основних студија
    • извод из матичне књиге рођених
  • признаница на 2.500 динара за пријаву за упис, на жиро рачун Електротехничког факултета број 840-1438666-48, модел 97, позив на број 80200 сврха уплате „пријава за упис“.

За упис је потребно:

• индекс се добија при упису
  • два попуњена пријавна листа (образац ШВ-20)
  • две фотографије формата 3,5 х 4,5 cm
  • признаница о уплаћеној надокнади за Универзитет у висини од 100 динара на жиро рачун Електротехничког факултета број 840-1438666-48, модел 97, позив на број 80200, сврха уплате „за Универзитет“)
  • признаница о уплаћеној надокнади за Универзитет у висини од 1.500 динара на жиро рачун Електротехничког факултета број 840-1438666-48, модел 97, позив на број 80200, сврха уплате „за Универзитет“)

Износ школарине је 112.000 динара и може се платити у четири рате. Рате се дефинишу према кредитима за пријављене предмете, две рате у јесењем, односно две рате у пролећном семестру.

При упису обавезно је предати попуњен ПЛАН СТУДИЈА (преузети формулар), где студент пријављује изборне предмете (укупно 5 предмета), на основу правила „3 + 2“, где су најмање 3 предмета обавезно из А групе предмета уписаног модула. Преостала 2 предмета могу бити предмети А или Б групе уписаног модула, или предмети неког другог модула. Један предмет из групе Б може се заменити са два предмета из групе општеобразовних предмета.

На мастер академске студије у датим роковима могу се поново уписати и студенти који су се први пут уписали на прву годину студија у школској 2007/08, 2008/09 и 2009/10 и којима је истекао законски рок за завршетак студија. За кандидате који се поново уписују, поред горе наведеног, потребно је да донесу и

• „стари“ индекс са мастер студија који ће бити задржан у студентском одсеку
  • стандардну факултетску молбу са испуњеним подацима из „старог“ индекса,  у којој ће навести „поновни упис на мастер академске студије“.
  • на полеђини молбе је потребно навести које предмете студенти желе да им буду признати.
  • у плану студија положене предмете означити са „положен“.

Овим студентима биће признати положени испити, а на име школарине плаћаће кредите за заостале испите и 15 кредита за завршни рад. Цена кредита је 1870 динара.

Рок за завршетак студија, одбрањен мастер рад, је 30.9.2013. године. После тог рока им неће бити омогућен поновни упис нити продужетак студија.