Uspeh ekipe Elektrotehničkog fakulteta

Ekipa Elektrotehničkog fakulteta osvojila je Trofej zauzevši 1. Mesto, prezentirajući projekat pod naslovom „Engineering approach to modeling and control of the anhtropomimetic robot“ na međunarodnom takmičenju studentskih projekata u oblasti inženjerstva (ICAMES 2011) čije je finale odžano od 7. do 14. maja ove godine.

Finale takmičenja je održano u Istanbulu u organizaciji najprestrižnijeg turskog univerziteta Bogazici (osnovan 1863. kao prvi američki univerzitet van granica SAD-a). Od prijavljenih 100 projekata, na finale u Istanbul je pozvano 17 ekipa iz Evrope, SAD-a i Azije.

Ekipa u sastavu:

• Kosta Jovanović , asistent na Katedri za signale i sisteme

i studenti master studija na Odseku za signale i sisteme

• Nenad Baščarević,
  • Predrag Milosavljević i
  • Marija Tomi

prikazala je deo rezultata postignutih u okviru FP7 projekta ECCEROBOT koji se na ETF-u radi pod rukovodstvom profesora Veljka Potkonjaka.